Wyspa Krk

Krk

To największa wyspa morza Adriatyckiego znajdująca się podobnie jak wyspa Cres w zatoce Kvarner. Wyspa Krk połączona jest z lądem mostem, którym co roku przejeżdżają setki turystów.

Podobnie jak w całej Chorwacji turyści odnajdą tutaj średniowieczne zabudowania, muzea, zabytki. Główne miasto Krk rozbudowaną bazę noclegową i zapewnia szereg atrakcji dla turystów spragnionych rozrywki.

Centralna część to górujące nad wyspą skały otoczone żwirowymi plażami i ciągnącymi się soczysto-zielonymi polami i lasami. Łagodny klimat sprzyja uprawie winorośli i produkcji lokalnego wina.

Poza wypoczynkiem na plaży i zażywaniu kąpieli w ciepłych wodach morza Adriatyckiego dla osób żądnych przygód lokalne ośrodki oferują szereg atrakcji na wodzie i lądzie: nurkowanie, motorówki, wędkowanie, siatkówka plażowa, golf, tenis, jazda na rowerze i wiele więcej.

Rozbudowana infrastruktura transportowa umożliwia łatwe przemieszczania pomiędzy miastami wyspy: Omisalj, Malinska, Silo, Vrbnik, Punat, Baska jak również pobliskimi wyspami: Otok, Cres.

Republika Chorwacji - informacje

StolicaZagrzebUstrójrepublika semiprezydencka
Ludność4,3 mlnPowierzchnia56 594 km2
Język urzędowychorwackiReligiaKatolicyzm
Walutakuna (HRK)Nr kierunkowy+385
Czas letniUTC + 2Czas zimowyUTC + 1