Nocleg w Chorwacji

Chorwacja to coraz częściej odwiedzany kraj, w którym chętnie spędzamy czas podczas wakacji. Turystów zachęca gwarantowana pogoda podczas letniego urlopu, ciepłe morze i możliwość dojazdu własnym samochodem. Poza wypoczynkiem na plaży Chorwacja przyciąga odwiedzających również bogatą historią, zabytkową architekturą i pięknymi widokami.

Planując podróż samochodem musimy zadbać o nocleg. Rezerwacji możemy dokonać będąc jeszcze kraju, ale jadąc w ciemno też nie powinniśmy mieć problemów z zakwaterowaniem ponadto zyskujemy wówczas szansę na trafienie prawdziwej okazji.

Zakwaterowanie w Chorwacji

Szukając odpowiedniego zakwaterowania możemy wybierać z spośród bogatej oferty:

  • hoteli
  • apartamentów
  • kwatery prywatne
  • domków letniskowych
  • pól kempingowych

Hotele

Cieszą się największą popularnością. Koszt uzależniony od lokalizacji i standardu, ale ogólnie dość wysoki. Minusem jest konieczność dostosowania się do panujących w danym hotelu zasad oraz obniżone poczucie prywatności. Stanowią ciekawą propozycję dla osób, które nie chcą zajmować się logistyką związaną z koniecznością dopełnienia wszelkich spraw dotyczących zakwaterowania, wyżywienia oraz oczekujących obsługi na dobrym poziomie.

Apartamenty

To oferta dla osób ceniących swobodę i niezależność. Wybór możemy swobodnie dostosować do naszych oczekiwań turystycznych. Najczęściej zapewniają komfortowe wyposażenie, dzięki czemu jest to odpowiednia propozycja zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Jeśli zależy nam na ciszy lepiej unikać lokalizacji blisko dróg i ruchliwych miejsc.

Domki letniskowe

Wybór tej formy zakwaterowania jest polecany szczególnie osobom pragnącym odpocząć w spokoju daleko od codziennego zgiełku. Poza tym zapewnia niezależność i swobodę w codziennym funkcjonowaniu. Tego typu zakwaterowanie najlepiej sprawdzi się w przypadku dużych rodzin lub większej grupy osób. Wówczas płatność za domek bez względu na liczbę turystów umożliwia zaoszczędzenie znacznej sumy na wynajmie.

Pola kempingowe

Duża liczba kempingów sprzyja temu rodzajowi wypoczynku. Większość zlokalizowana jest na wybrzeżu zapewniając bliskość morza. To propozycja dla osób oczekujących niezależności, pragnących obcować z przyrodą i podziwiać piękne widoki.

Republika Chorwacji - informacje

StolicaZagrzebUstrójrepublika semiprezydencka
Ludność4,3 mlnPowierzchnia56 594 km2
Język urzędowychorwackiReligiaKatolicyzm
Walutakuna (HRK)Nr kierunkowy+385
Czas letniUTC + 2Czas zimowyUTC + 1